روانشناسی رفتار گربه های نر و رفتار گربه نر با بچه گربه ها

روانشناسی رفتار گربه های نر و رفتار گربه نر با بچه گربه ها

روانشناسی رفتار گربه های نر

گربه های نر غالبا رفتاری متفاوت با گربه های ماده دارند آن ها غرور زیادی دارند و لجبازتر و یکدنده تر هستند این رفتارها طبیعی و ذاتی است و شما هرگز نمی توانید آن ها را اصلاح کنید آن ها مبارزه می کنند و ممکن است گاهی اوقات منزل را ترک کنند برای کنترل این رفتارها و مدیریت تربیت گربه های خانگی نر پیشنهادات جالبی برایتان داریم . افراد زیادی دوست دارند یک گربه نر داشته باشند اما بهتر است قبل از اقدام به خرید، درباره رفتار گربه های نر تحقیق و بررسی کنند.
آیا یک گربه نر می تواند حیوان خانگی مناسبی برای شما باشد؟ آیا این موضوع که می گویند “گربه های نر سرکش تر و مغرور تر از گربه های ماده هستند” درست است؟
اگر بخواهیم ۲ جنس نر و ماده را با یکدیگر مقایسه بکنیم متوجه تفاوت های بسیار زیادی در بین آن ها می شویم گربه های نر و گربه های ماده از نظر رفتاری با یکدیگر تفاوت های زیادی دارند که در این مقاله به بعضی از رفتار های گربه نر اشاره خواهیم کرد.

پاشیدن ادرار

خیلی از افراد نمی توانند با این موضوع کنار بیایند اما خوب، این کار در گربه های نر بسیار طبیعی است آن ها برای اینکه قلمرو خود را مشخص کنند در اطراف خانه ادرار خود را می پاشند همچنین گاهی اوقات این کار برای جلب توجه گربه های ماده توسط گربه نر انجام می شود اما پاشیدن ادرار گاهی ممکن است طبیعی نباشد. گربه هایی که از سنگ کلیه رنج می برند با پاشیدن ادرار خود، می توانند درد را کمتر کنند در نتیجه این کار گربه های نر ممکن است نشان دهنده بیماری نیز باشد.

لجبازی مثل ترک کردن خانه

گربه های نر حرف گوش کن نیستند آن ها بسیار مغرور هستند به حرف کسی گوش نمی دهند که این رفتارشان ممکن است باعث رفتن آن ها از خانه نیز بشود . گربه های نر به قدم زدن در کوچه و خیابان علاقه زیادی دارند و ممکن است شما نتوانید گربه خود را چند ساعت در روز ببینید اما دلیل این کار گربه های نر چیست؟ گاهی گربه های نر برای جفتگیری ، خانه را برای پیدا کردن گربه های فحل (گربه هایی که آماده جفتگیری هستند) ترک می کنند و یا حتی برای سرگرمی و تفریح به شکار پرندگان می روند اگر گربه نر شما خانه را ترک کرد به معنای آن نیست که برای همیشه شما را ترک کرده و دیگر بر نمی گردد. گربه های نر همیشه بعد از چند ساعت به خانه خود بر می گردند مگر این که خارج از خانه برای آن ها اتفاقی بیوفتد.

رفتار گربه نر نسبت به بچه گربه ها

گربه های نر توجه چشمگیری به گربه های ماده می کنند و با آن ها بسیار خوش برخورد هستند اما نسبت به بچه گربه ها رفتاری سرد و خشک دارند که معمولا بهتر است گربه نر زیاد به بچه گربه ها نزدیک نشود زیرا آن ها تحمل بچه گربه ها را ندارند همچنین گربه نر فرزندان خود را نمی کشد اما با آن ها رفتاری خشن و سرد دارد.
تمامی گربه های نر به شکار علاقه زیادی دارند و این کاملا طبیعی است. نر های غریبه ممکن است بچه گربه ها را مانند موش و یا حیوانات کوچک شکار خود بدانند و به آن ها حمله کنند به همین دلیل نباید اجازه بدهید نر های دیگر به گربه مادر و بچه هایش نزدیک شود.

تلگرام پشتیبانی