معرفی نکاتی جهت مراقبت از پوست و پنجه سگ

معرفی نکاتی جهت مراقبت از پوست و پنجه سگ

معرفی نکاتی جهت مراقبت از پوست و پنجه سگ

زمستان می تواند بر روی پدهای پنجه سگ تاثیرات منفی به همراه داشته باشد. قرار گرفتن پدهای پنجه در معرض عناصر و مواد شیمیایی سمی، خطر خشکی، ترک خوردن، تروما (جراحت فیزیکی ناشی از منبع خارجی)، یخ زدگی و سوختگی های شیمیایی را برای سگ به همراه دارد. خوشبختانه برخی از نکات و محصولات وجود دارد که می تواند به مراقبت از پوست و پنجه سگ در زمستان کمک نماید.

برای جلوگیری از آسیب های احتمالی در فصل سرما به پنجه سگ شما به توصیه های زیر توجه کنید

  • مرتبا از سرما به گرمای خشک آمدن منجر به ایجاد خارش و پوسته پوسته شدن پوست می شود. رطوبت خانه خود را حفظ کنید و با استفاده از حوله حیوان خانگی خود را به محض ورود به داخل خانه خشک کنید (به پنجه‌ها و بین انگشتان توجه ویژه کنید)
  • موی سگ های مو بلند را کوتاه نگه دارید تا میزان چسبیدن گلوله ‎‌های یخ، کریستال های نمکی و مواد شیمیایی ضد یخ را که می‌ توانند در پوست خشک شوند، به حداقل رسانده شود. موهای بین انگشتان پا را نیز کوتاه نگهدارید.
  • پس از هر پیاده روی پنجه حیوانات خود را بشویید و خشک کنید تا یخ، نمک و مواد شیمیایی را از بین ببرید و انگشتان پا را بررسی کنید تا دچار شکاف یا قرمزی نشده باشند.
  • در طول دوره‌ی سرما دفعات حمام کردن سگ را به حداقل برسانید. شستن زیاد میتواند منجر به از بین رفتن چربی لازم پوست شود و احتمال پوسته پوسته شدن و خشکی پوست را افزایش می‌ دهد. اگر لازم است تا او را حمام کنید، از دامپزشک خود بخواهید شامپوی رطوبت رسان به شما معرفی کند یا فقط به سگتان آب بگیرید.
  • به خاطر داشته باشید اگر هوا برای شما خیلی سرد است احتمالا برای حیوان خانگیتان نیز خیلی سرد است. دوستان چهارپای ما، باید در داخل خانه نگهداری شوند و هرگز زمانیکه هوا در حال سرد شدن است بیرون از خانه تنها گذاشته نشوند.
  • حیوانات خانگی انرژی بیشتری برای گرم ماندن در زمستان می‌سوزانند که گاهی منجر به کم آبی بدن شان می‌گردد. مقدار کمی غذا و آب بیشتر در طول دوره سرما به آن‌ ها کمک می‌ کند تا بدنشان هیدراته بماند و پوستشان کمتر خشک شود.
  • برس کشیدن منظم حیوان خانگی نه تنها منجر به خلاص شدن از موهای مرده می‌ گردد بلکه باعث تحریک گردش خون و بهبود وضعیت کلی پوست می‌ شود.
  • برای مراقبت از پوست و پنجه سگ در زمستان ماساژ پدهای پنجه با ژله پترولیوم (با نام تجاری وازلین) قبل از رفتن به بیرون می‌ تواند منجر به حفاظت از پا در برابر شن و نمک و مواد شیمیایی ضدیخ گردد همچنین بعد از خشک کردن حیوان با حوله استفاده از وازلین می‌ تواند باعث بهبود چاک خوردگی‌ های پنجه شود.
  • پوشاندن کفش می‌ تواند در به حداقل رساندن تماس دردناک پنجه با شن و نمک و مواد شیمیایی ضدیخ شود همچنین از تحریک شدن پوست میان انگشتان به وسیله شن نیز جلوگیری می‌ شود.
  • پوشاندن یک کت به سگتان منجر به حفظ دمای بدن و جلوگیری از خشک شدن پوست می‌ شود.
تلگرام پشتیبانی